26. Februar, 2018

Erčulj še drugič

V soboto, dne 24. 2. 2018 se je v biljardnici Gomes in biljardnici Devetka odigralo 2. kolo slovenske zvezne lige. Tekmovanja se je udeležilo 24 tekmovalcev.

Tokrat je kvalifikacijski del potekal v štirih skupinah iz katerih sta se v izločilne dvoboje uvrstila prva sva posamične skupine. Tam so jih v osmini finala čakali neposredno uvrščeni - najboljših osem glede na aktualno ranking lestvico.

Iz skupin so v finalni del napredovali: Peter Fijavž (BK Gomes), Timotej Veršec (BK Hipodrom), Mihael Štrucl (BK Gomes), Kristijan Gavez (BK Gomes), Klavdij Ferle (BK Gomes), Davor Markovič (BK Direkt), Igor Bajsič (BK Direkt) in Kristijan Nikl (BK Direkt).

V finalu sta se udarila prvi in četrti nosilec tekmovanja – Matjaž Erčulj (BK Gomes) in Jurij Potočnik (BK Direkt).

Jurij se je v finale uvrstil preko Nikla (7:2), Ferleta (7:2) in Gradišnik Klemna (9:5), Matjaž pa preko Veršca (7:1), Gradišnik Ano (7:2) in Gradišnik Mitja (9:8).

V finalu je Erčulj slavil z rezultatom 9:6 in tako osvojil še drugi turnir sezone!

Končne uvrstitve:

1. mesto – Matjaž Erčulj