2. March, 2017

MEDNARODNI DOSEŽKI SLOVENSKIH BILJARDISTOV – FEBRUAR 2017

Turnirski sistem odprtega turnirja v Bratislavi.

Luxembourg national billiard championships 2016-2017 (Luksemburg, sezona 2016–2017)

Rado Doroslovac:
1. mesto med člani v mednarodni osmici
1. mesto med člani v straight-poolu
1. mesto med veterani v straight-poolu

Bratislava regular open tournament (Bratislava, 11. 2. 2017)

Denis Kragolnik, 1. mesto

Dynamic Eurotour (Treviso, 23. – 26. 2. 2017)

Matjaž Erčulj, 65. mesto
Matej Šulek, 65. mesto

* * *

Prejšnji teden se je odigral prvi turnir ene najtežjih biljardnih lig na planetu, Dynamic Eurotour v moški in ženski konkurenci za sezono 2017. Prizorišče zločina: Treviso. Našo zvezo je na tekmovanju reprezentiralo 5 igralcev, ki so se od turnirja poslovili nekoliko hitreje kot ponavadi, a so vseeno nanizali kar nekaj spodbudnih rezultatov.

Z dvema porazoma so se poslovili Ana Gradišnik (tesno proti eni izmed favoritinj turnirja, Marharyti Fefilavi iz Belorusije in proti končni polfinalistki, Poljakinji Katarzyni Weselowski), med moškimi pa Blaž Kolenc in Miha Zajc. Medtem pa sta si po dve zmagi nabrala Matjaž Erčulj in Matej Šulek (slednji je ugnal celo mladinskega podprvaka Daniela Maciola iz Poljske), preden sta se na drugi dan poslovila s turnirja proti zelo neugodnim nasprotnikom. Mambo je klonil proti Fincu Petriju Makkonenu in staremu mačku Tonyju Dragu (Malta), medtem ko je Šuleka iz repasaža poslal Portugalec Miguel Silva, ki se mu je uspelo prebiti do finalne skupine. Najprestižnejše trofeje Evrolige sta bila tokrat Nemca Ina Kaplan med ženskami in Cesar Ralf Souquet, ki je svoji konkurenci dal vedeti, da se legend ne sme nikoli odpisati.

Če pa našim biljardistom v Italiji ni šlo vse po načrtih, je po drugi strani Denis Kragolnik zasejal seme strahu v slovaški prestolnici, kjer je 11. februarja osvojil odprti turnir v konkurenci 35 tekmovalcev, ki bodo odslej vse bolj pozorni na tujce iz naših krajev.

Še bolj pa nas lahko veseli novica, s katero nas je 13. Februarja seznanil Rado Doroslovac, ki je v svojem novem okolišu v Luksemburgu za sezono 2016-2017 odvzel še titulo državnega prvaka v mednarodni osmici. Naslov je dodal lansko leto osvojenima zlatima mestoma v straight-poolu tako v kategoriji članov kot seniorjev in če bo šlo tako naprej, ni dvoma, da bo zase zadržal še kakšnega.

Iskrene čestitke vsem borcem na mednarodnih tleh za prikazano igro in rezultate, ki povračajo ves vložen trud. Držimo pesti, da se ne konča tu, za bralce-biljardiste pa so zgoraj navedeni dosežki lahko le dodatna spodbuda za pot pod noge Dober trening do prihodnjič.