13. February, 2017

NOVA SEZONA C LIGE, NOVA IMENA NA VRHU

Biljardnica Kaval, prizorišče zločina prvega turnirja C lige 2017.

1. C turnir 2017 (Ljubljana, 11. 2. 2017):

1. mesto, Dimitrij Skorohodov
2. mesto, Miha Papler
3. mesto, Janez Lavrič
3. mesto, Luka Todorovič
5. mesto, Peter Centrih
5. mesto, Samir Selman

* * *

To soboto se je otvorila sezona 2017 s prvim turnirjem C lige za vzhajajoče zvezde slovenskega biljarda. V ljubljanski Biljardnici Kaval se je zbralo 9 igralcev, ki se zveznih turnirjev niso udeleževali več kot dve leti in se pomerilo za točke, ki bodo na lestvici dajale bolj izkušenim igralcem vedeti, kdo bo kmalu predstavljal resen izziv na najtežjih tekmovanjih.

Koledarsko leto je najbolje začel 10-letni Dimitrij Skorohodov, učenec hrvaške biljardne legende Ivice Putnika, ki se je suvereno prebil skozi vse ovire, v skupinskem delu je vse tri dvoboje opravil z rezultatom 4:0 (proti Petru Centrihu, Odiseju Hudolinu in Mihi Paplerju), nato pa še v polfinalu odigral brez večjega lapsusa proti Ilircu Luki Todoroviču (5:0) ter si zagotovil mesto v finalu.

V drugem polfinalu sta se pomerila Miha Papler in najboljši iz svoje skupine, Janez Lavrič (v skupini so moči merili poleg Lavriča in Todoroviča še Jan Hvalec, Janez Kočar in Samir Selman). Tudi ta dvoboj se je zaključil z rezultatom 5 proti 0, za boljšega pa se je izkazal Papler, ki si je z zmago priboril revanš proti Dimitriju v zaključnem spopadu dneva.

Finale je bilo napeto vse do zadnje kugle, na koncu pa je zmaga pripadla mlademu Dimitriju, ki je odvzel odločilno partijo in zaključil nadvse uspešen dan z rezultatom 5:4. Iskrene čestitke najboljšim. Držimo pesti, da bo letošnja C liga številčno le napredovala in bo naslednjič konkurenca še ostrejša, morda nas čaka še kakšno obetajoče presenečenje. Dober trening do prihodnjič.