1. June, 2020

Erčulj ponovno prvi, Kovačec prvi med mladinci

V soboto in nedeljo, dne 30. 5. in 31. 5. 2020, sta se v prostorih Biljardne hiše Ljubljana in biljardnice Devetka Maribor odigrala zadnja kroga (tretji in četrti) članske in mladinske lige pred zasluženim poletnim premorom.

ČLANI

Najprej so se udarili člani in sicer v disciplini devetke. Tekmovanje je postreglo s kar nekaj "presenečenji", v izločilne dvoboje najboljši 16 pa so se kvalificirali Franci Čučnik (KBL), Marijan Bratič (Break), Simon Tomažič (Bistrc), Jasmin Čauševič (Break), Sašo Mežek (Break), Robert Rednak (Direkt), Domen Šinkovec (Break) in Boštjan Pemič (Frankie's).

Več o kvalifikacijskem delu si lahko pogledate tukaj.

V finalu sta se pomerila Matjaž Erčulj (Gomes) in Jurij Potočnik (Direkt). Prvi se je v finale uvrstil preko Rednaka (7:1), Mežka (7:3) in Gradišnik K. (8:5), drugi pa preko Šinkovca (7:4), Gradišnik A. (7:2) in Tomažiča (8:6), ki je imel sicer odličen turnir in JE že v prvem kolo izločil Gradišnik M. (7:6)!

V finalu je bil Matjaž boljši s 8:5 in tako prevzel vodilno mesto na absolutni lestvici BZS. Več o finalnem delu tekmovanja si lahko ogledate tukaj.

MLADINCI

V Mariboru smo prav tako imeli turnir manjših "presenečenj". Tako se oba nosilca (Blaž Rus in David Gradišnik) nista prebila iz skupinskega dela tekmovanja. So se pa zato tja uvrstili Alex Kovačec (Devetka Maribor), Ivan Kretov (Gomes), Maks Benko (Direkt) in Svit Pavlinjek, ki je imel odličen turnir, v kvalfikacijski skupini neposredno izločil Blaža Rusa in tako osvojil svojo sploh prvo medaljo na mladinskih tekmovanjih.

V prvem polfinalu je bil Kretov s 4:0 boljši od Svita, Alex pa s 4:2 od Maksa. Finale je bilo napeto vse do konca. Fanta sta bila poravnana do 4:4, sledila je daljša taktična izmenjava, kjer je imel Ivan prvo resno priložnost, a je proti koncu mize naredil favl in zmago prepustil Alexu.

V disciplini osmice je tekmovalo deset (10) mladincev).