10. March, 2024

Izjemen turnir, izjemnemu Mandiču!

Včeraj, dne 9. 3. 2024, se je v prostorih biljardnice Direkt odvil drugi krog II. zvezne lige; tekmovanje, ki se bo zagotovo zapisalo v mlajšo zgodovino slovenskih tekmovanj . Kar 47 tekmovalcev: mladih in starih, moških in žensk, zdravih in invalidni, domačih in tujih, se je pomerilo v disciplini desetke in prav v užitek je bilo pozdraviti toliko starih kolegov iz celotne Slovenije. Še posebej pa je bilo razveseljiv pogled na kar 15 člansko zasedbo iz štajerske; dogodek resda redek, a zato toliko bolj lep in izjemen. Samo upati smemo, da se trend nadaljuje tudi v bodoče.

Globoka in močna konkurenca je obetala odlično tekmovanje in tako je tudi bilo. Iz kvalifikacijskega dela so se med šestnajst najboljših uvrstili Natalija Golob (Direkt), Kristijan Nikl (Direkt), Aleš Mandič (Osmica), Blaž Kolenc (Osmica), Matej Kovač (Direkt), Davor Polak (Lukna), Matej Brajkovič (Kbl), Mitja Kragelj (Bistrc), Bor Vrščaj (Lukna), Aleksander Raišič (Osmica), Edi Ramšak (Pik Celje), Giacomo Giorgetti (Direkt), Martin Lampret (Pik Celje), Aleš Pečečnik (Devetka Maribor), Svit Pavlinjek (Direkt) in Peter Drame (Pik Celje). Več o tekmovanju si lahko ogledate tukaj.

V finalu sta se pomerila Mandič in Raišič. Prvi se je tja uvrstil preko Kolenca (5:3), Golobove (5:3) in Polaka (5:2), drugi pa preko Vrščaja (5:2), Ramška (5:2) in Lampreta (5:4). V poznem finalu je bil Mandič s 5:0 boljši od Raišiča ter si tako po dobrih 15 urah pariranja in odbijanja napadov, le podredil celotno konkurenco in se veselil izjemnega naslova na izjemnem tekmovanju.

Zahvaljujemo se tudi novi kuhinji biljardnice Direkt, ki je svojo gostinsko ponudbo korenito dvignila in poglobila ter se jim za izjemno hrano in prijazno pogostitev od srca zahvaljujejmo.

Čestitke Alešu, medaljistom in seveda vsem nastopajočim.

1900