1. Avgust, 2024

Maks Benko: MVP Evrope!

Maks Benko: MVP Evrope!

Letos sem imel čast trenirati in voditi talentirano skupino mladih biljardistov na mladinskem evropskem prvenstvu, ki je potekalo v Podčetrtku, Slovenija. Naša ekipa je sestavljalo devet fantov in ena deklica, štirje so prvič nastopili na tem prestižnem tekmovanju.

Naše priprave na tekmovanje so bile obsežne, s tremi tedni intenzivnega treninga v biljardnici Direkt. Priprava se je obrestovala, saj so naši športniki na EP prišli v vrhunski formi, pripravljeni in željni tekmovati. Naš pristop je bil letos osredotočen ne na pretekle rezultate, temveč na dejavnike, ki so pod našim nadzorom: vedenje, držo, čustva in igro v skladu s pravili profesionalnega nastopa. Ta miselnost je ekipi omogočila tekmovanje z manj pritiska in prinesla številne pozitivne izkušnje in spoznanja, tudi za tiste, ki bi morda izgubili vse tekme ali sploh prvič tekmovali.

Rezultati so bili izjemni. Maks Benko je izstopal s štirimi finalnimi nastopi, osvojil je dve zlati in dve srebrni medalji. Drugi člani ekipe, vključno s Tristanom Šulekom, Svitom Pavlinjkom in Davidom Gradišnikom so znatno izboljšali svoje predstave in dosegli nove mejnike. Tristan je pokazal izjemen napredek, kar odraža njegovo odlično treniranje in zmagovalno miselnost. David in Svit pa sta bila tista, ki sta še posebej pokazala novo raven zrelosti in znanja ter celo napredovala med samim tekmovanjem. Maj je naposled premagal pričakovanja in s tem povezano začetno nervozo in se ob zadnji disciplini sprostil ter pokazal svoj neverjetni potencial, končal je na devetem mestu v disciplini devetke.

Blaž, ki je tekmoval v zahtevni kategoriji U-19, je premagal pretekle poškodbe in druge življenjske izzive ter si zagotovil svojo prvo zmago na tem tekmovanju, kar kaže na njegovo vztrajnost in šampionski duh.

Posebna omemba gre Tonji in Aljoši Zaplotniku za njuni izjemni prvi zmagi na tekmovanju najvišjega ranga. Mlada Maksim in Boris Doberšek sta prav tako nastopila odlično, igrala sta z navdušenjem, pogumom in čustveno stabilnostjo, kar kaže na svetlo prihodnost, če bosta še naprej pridno trenirala.

Tekmovanje je bilo zahtevno, vsak dan je trajalo od 9.00 do 21.00, devet dni zapored. Kot trenerju in selektorju je bila to zame nova izkušnja, saj sem prvič skrbel za tako veliko skupino otrok, starih od 8 do 16 let. Dnevi so se zame začeli ob 5. uri zjutraj in končali okoli 23. ure, z velikimi fizičnimi in mentalnimi napori, vključno s približno 16.000 koraki na dan, izgubo 2 kilogramov ter stresom in izčrpanostjo, ki sta povzročila redno slabost zadnjih štiri dni tekmovanja. Kljub tem izzivom se je ves trud obrestoval.

Posebna zahvala pomočniku Simonu Tomažiču, ki se nam je pridružil kljub nedavnemu rojstvu sina Oliverja, in je posvetil svoj čas in energijo naši ekipi. Zahvala gre tudi vsem staršem za njihovo čustveno in vsakodnevno podporo, brez njih vse to ne bi bilo mogoče. Zahvaljujemo se tudi gospodu Robertu Bidermanu in termam Olimia za brezhibno soorganizacijo dogodka ter Evropski biljardni zvezi (EPBF), vključno s predsednikom Grejem Leendersom in vodjo mladinskega izbora gospo Ann-Sofie Lofgren.

Obilje tekem nam je dalo odlično podlago za nadaljnje delo. Vsi zdaj vedo, kje so težave in kje je prostor za izboljšave. A zdaj je čas za praznovanje, počitek in uživanje poletnih počitnic. Septembra se bomo ponovno zbrali in začeli novo tekmovalno sezono. Vseeno pa ima Maks Benko še nekaj dela pred seboj, saj se je uvrstil na Svetovno mladinsko prvenstvo v biljardu, ki bo septembra na Novi Zelandiji.

Otroci, uživajte zasluženi oddih, Maks, tebi pa želimo veliko sreče na svetovnem prvenstvu – ti to zmoreš!

Zahvala našim sponzorjem: Mezz Cues in Vis Sportwear

BILJARDNA ZVEZA SLOVENIJE

Mitja Gradišnik, selektor

Galerija



Komentarji



« Nazaj
Lestvice
MESTO
IME
TOČKE
Maks Benko
6415
Miha Vičič Šnajdar
4500
Maj Badovinac
3575
Mitja Gradišnik
3465
Aleš Mandič
3105
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Svit Pavlinjek
1715
Jan Slejko Ljubišič
1690
Matjaž Kozamernik
1580
Mitja Kragelj
1445
Blaž Kolenc
1425
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Aleš Rutar
2660
Simon Bartolj
2260
Dominik Steržaj
1760
Boris Doberšek
1680
Stane Jelačin
1510
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Maj Badovinac
3640
Svit Pavlinjek
3550
Blaž Rus
3470
Boris Doberšek
2570
Maksim Doberšek
2410
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Peter Drame
830
Mihael Štrucl
820
Jožef Gatej
660
Robert Filipič
660
Boštjan Pemič
610
Ogled celotne lestvice »
izdelava spletne strani Copyright © 2013 Biljardna zveza Slovenije