8. Junij, 2025

Maks in mladi obrazi blesteli na državnem prvenstvu v 14.1

Maks in mladi obrazi blesteli na državnem prvenstvu v 14.1

Državno prvenstvo v disciplini 14.1 je prineslo novo potrditev, da prihaja močna generacija slovenskega biljarda. Naslova državnega prvaka se je že drugič zapored letos veselil Maks Benko (BK Direkt), ki je v finalu suvereno s 100:21 premagal izkušenega in vedno nevarnega Matjaža Erčulja (BK Direkt).

Izjemno uspešen pa je bil tudi celoten turnir za mlajše igralce: kar trije mladinci so se prebili v polfinale, kjer sta si bronasti medalji razdelila Maj Badovinac in Svit Pavlinjek (oba BK Direkt). Tak rezultat, ena zlata in dve bronasti medalji v rokah mladih talentov, je izvrsten obet za prihodnost.

Med najboljših osem so se poleg omenjene četverice uvrstili še Bojan Uljan (BK Bistrc), Matjaž Kozamernik (BK Direkt), Miha Vičič Šnajdar (BK Bistrc) in Mitja Gradišnik (BK Direkt). Več o tem delu tekmovanja si lahko ogledate tukaj.

Posebna zahvala gre biljardnici Direkt, ki je s svojimi odprtimi vrati in gostoljubjem omogočila, da je dogodek potekal v odličnem vzdušju.

Čestitke prvaku, vsem medaljistom in prav vsakemu nastopajočemu – slovenski biljard piše lepe zgodbe!



Komentarji



« Nazaj
Lestvice
MESTO
IME
TOČKE
Maks Benko
6415
Miha Vičič Šnajdar
4500
Maj Badovinac
3575
Mitja Gradišnik
3465
Aleš Mandič
3105
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Svit Pavlinjek
1715
Jan Slejko Ljubišič
1690
Matjaž Kozamernik
1580
Mitja Kragelj
1445
Blaž Kolenc
1425
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Aleš Rutar
2660
Simon Bartolj
2260
Dominik Steržaj
1760
Boris Doberšek
1680
Stane Jelačin
1510
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Maj Badovinac
3640
Svit Pavlinjek
3550
Blaž Rus
3470
Boris Doberšek
2570
Maksim Doberšek
2410
Ogled celotne lestvice »
MESTO
IME
TOČKE
Peter Drame
830
Mihael Štrucl
820
Jožef Gatej
660
Robert Filipič
660
Boštjan Pemič
610
Ogled celotne lestvice »
izdelava spletne strani Copyright © 2013 Biljardna zveza Slovenije