14. March, 2022

Srebrna Ana in zaključek evropskega prvenstva

V popoldanskih urah sobotnega dne se je 12. 3. 2022 zaključilo člansko evropsko prvenstvo v biljardu za moške, ženske, mlajše člane (U-23) in invalide, ki je potekala pod gostoljubnim okriljem Thermane Laško, Laško, Slovenija.

Tekmovanja ki je trajalo kar deset tekmovalnih dni se je udeležilo preko 200 športnikov in športnic iz vse evrope, na samem tekmovanju pa je sodelovalo preko 30 držav članic.

Z naše strani so evropsko prvenstvo zaznamovali Matej Brajkovič, ženska ekipna sestava in Ana Gradišnik. Matej je ponovno pokazal svojo odlično znanje in osvojil bron v disciplini mednarodne osmice. Ne smemo pozabiti tudi odličnega nastopa slovenske ženske ekipe (Ana Gradišnik in Maja Globočnik), ki jim je le za las ušla medalja in sta naposled osvojili odlično 5. mesto. Za še lepšo slovensko bero pa je poskrbela Ana Gradišnik, ki je postala podprvakinja evrope najprej v mednarodni osmici, na zadnji tekmovalni dan pa še v paradni devetki.

Naslove evropskih prvakov so osvojili:

Strejtpool (M, Ž,): Joshua Filler (NEM), Amalia Matas (ŠPA)

Mednarodna osmica (M, Ž, I, U23): Ralf Souquet (NEM), Pia Filler (NEM), Henrik Larsson (ŠVE), Emil Andre Gangflot (NOR)

Desetka (M, Ž, I): Sanjin Pehlivanović (BIH), Eyllul Kibaroglu (TUR), Jouni Tahti (FIN)

Devetka: (M, Ž, I, U23): Niels Feijen (NIZ), Oliwia Zalewska (POL), Jouni Tahti (FIN), Moritz Neuhausen (NEM)

Ekipno (M, Ž): Finland, Germany

Prva na lestvici medalj je bila Nemčija.

Moška reprezentanca ni imela lahkega prvenstva. Najboljše uvrstitve so bile med zadnjih 64. Gradišnik K. je tako dosegel 33. mesto v mednarodni osmici, Kragolnik Denis pa v desetki, Matjaž Erčulj pa je bil 49. v strejtpool-u. Na poseben in svojevrsten način je tekmovanje zaznamoval tudi Mitja Gradišnik, ki je v devetki dosegel prvo mesto ... od zadaj. :-)

Več o tekmovanju si lahko ogledate na straneh epbf.

Čestitke prvakom, prejemnikom medalj, naši reprezentanci, Mitji in seveda vsem nastopajočim.